image
image

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Drobečková navigace

Hypotéky > Jak získat hypotéku

Jak získat hypotéku

Řešíte aktuálně hypotéku? Nevíte, zdali na ni dosáhnete? Kolik Vám banka půjčí? Potřebujete poradit ohledně zástavy jiné nemovitosti? S tím vším Vám dokážu poradit. Přečtěte si přehledně v jednotlivých bodech, jak celý proces získání hypotéky probíhá. 

Úvodní konzultace

Můžeme si domluvit osobní schůzku nebo se potkat na dálku (například Zoom, Skype). 

Analýza Vaší situace a výběr jednotlivých možností

Na základě Vašich požadavků a možností vyberu varianty, které budou v souladu s metodikou jednotlivých bank a stavebních spořitelen.

Výběr banky nebo stavební spořitelny

Představím Vám jednotlivé možnosti. Řeknu Vám ke každé výhody, ale i případné nevýhody. Ono totiž jiné priority jsou při koupi bytu a jiné při stavbě domu nebo rekonstrukci. Bude jen na Vás, kterou z předložených variant financování si vyberete. 

Přece jen jsou hypotéky častější volbou klientů než úvěry ze stavebního spoření, proto budu nadále uvádět jen slovo hypotéky, ať není popis zbytečně komplikovaný. Postup je každopádně stejný.

Podání žádosti o hypotéku

Ve vybrané bance podáme žádost o hypotéku a uděláme scoring (mmj. proběhne náhled do registru dlužníků). Tím získáme větší jistotu pro následné schvalování úvěru.

Ve složitějších případech můžeme požádat o předkonzultaci, abychom věděli, za jakých podmínek nám hypotéku schválí (splatnost, hodnota zástavy, uznání příjmu z jiné země, národnost a tak dále). 

Kompletace podkladů

Doložíme podklady k příjmu, kupované nemovitosti, případně k zastavované nemovitosti i k účelu. Já už komunikuji napřímo s realitní kanceláří, odhadcem a advokáty, aby Vás nic z toho zbytečně nezatěžovalo. Hlídám celý proces i termíny, které máme například kvůli garanci úrokové sazby. Téměř denně Vás informuji o fázi, v jaké se aktuálně celý proces nachází.

Schválení hypotéky a její podpis

Po kompletaci podkladů jde hypotéka do schvalování. Po jejím schválení Vám pošlu ke kontrole úvěrovou dokumentaci. Probereme Vaše otázky a nejasnosti. Jakmile je vše v pořádku, domluvíme si schůzku, na které dojde k podpisu hypotéky. Schůzka může být v bance, případně vše přivezu já a do banky ani chodit nemusíte.

Čerpání peněz

Pro uvolnění peněz je zapotřebí splnit všechny podmínky čerpání z úvěrové smlouvy (například podat zástavní smlouvu na katastr, pojistit nemovitost, uhradit vlastní prostředky). S jejich splněním Vám samozřejmě pomohu.

Podmínky po čerpání hypotéky

Po čerpání je potřeba splnit ještě pár úkolů, jako jsou například doložení výpisu z katastru se zapsaným zástavním právem ve prospěch financující banky. Dále zavinkulování pojistky nemovitosti a tak podobně. Co za Vás mohu vyřídit já, vyřídím. Ke zbytku Vám dám jasné instrukce a společně celý proces zdárně dokončíme. 

Následný servis v průběhu hypotéky

I v průběhu hypotéky jsem Vám plně k dispozici. Například se klienti často ptají, kdy začít řešit fixaci na další fixační období, kdy mohou vkládat mimořádnou splátku, jestli mají refinancovat, kolik jim ještě půjčí, když chtějí koupit další nemovitost.

Navíc já sám zavolám klientům ve chvíli, kdy je možné podchytit úrokové sazby pro nové fixační období platné po skončení toho právě probíhajícího.

Máte otázky k získání hypotéky? Všechny spolu probereme.

Kontaktujte mě