image
image

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.
Drobečková navigace

Hypotéky > 100% hypotéka

100% hypotéka

Dnes už není možné půjčit si 100 % zástavní hodnoty nemovitosti. Je ale možné půjčit si 100 % kupní ceny, a to v případně, kdy zajistíte kupovanou nemovitost druhou nemovitostí. Bývá tak nejčastěji řešena situace, kdy mladí lidé nemají našetřenou potřebou výši vlastních prostředků a přesto chtějí bydlet ve vlastním. Banka má následně svá zástavní práva na obou nemovitostech. 

Jak funguje u 100% hypotéky uvolnění druhé zástavy?

Jak se v průběhu splácení úvěr snižuje (a navíc když k tomu ceny nemovitostí zrovna rostou), je možné uvolnit druhou nemovitost ze zástavy ve chvíli, kdy je zůstatek úvěru do 90 % (nebo i do 80 %) z hodnoty zůstávající zástavy (tedy velmi pravděpodobně koupeného bytu). 

Příklad ze života

  • Koupím byt za pět milionů korun. Rodiče mi pomohou a dají bance do zástavy na přechodnou dobu svůj byt v hodnotě čtyř milionů korun. Já si půjčuji celou kupní cenu, tedy pět milionů korun. V průběhu hypotéky, díky splácení, snížím úvěr na čtyři a půl milionu korun.
  • V době podpisu hypotéky jsem byl mladší 36 let a díky tomu mám nastavené pásmo do 90 % LTV. Kdyby zůstala hodnota mého bytu na pěti milionech, dlužím už aktuálně 90 % z hodnoty kupovaného bytu.
  • Požádám banku o nový odhad ceny bytu a vytvoření dodatku k úvěrové smlouvě. Jakmile dodatek podepíšu, banka stahuje své zástavní právo z bytu rodičů. Tento krok je možné provést i během běžícího fixačního období, nemusím tedy čekat na konkrétní datum.  

Napadají Vás podrobnější otázky? 

Zajímá Vás, jakou má zhruba hodnotu nemovitost, která by šla bance k dozajištění? 

Klidně mi napište nebo zavolejte. Rád se Vám budu věnovat.